Main content

Ako
Predchádzať
Vzniku „Maskné“

Ochranné rúška a respirátory sú už zrejme novým štandardom, podráždenie pleti a vyrážky ním však byť nemusia. Vzhľadom na to, že stále viac z nás nosí ochranné prostriedky tváre, stáva sa „maskné“ bežným problémom, ktorý trápi všetky typy pleti. A hoci sú rúška a respirátory často nevyhnutné, existujú spôsoby, ako postupovať pri ošetrovaní a prevencii maskné a dosiahnuť vyrovnanú a zdravo vyzerajúcu pleť.

Tipy expertov Kiehl's na ošetrenie a prevenciu maskné

Prispôsobenie starostlivosti o pleť novému nariadeniu nosenia prostriedkov na ochranu úst a nosa vám umožní udržať si vyváženú a zdravo vyzerajúcu pleť. Postupujte podľa nasledujúcich tipov na prevenciu vzniku maskné a ďalších nežiaducich prejavov na pleti súvisiacich s nosením rúšok a respirátorov.

Tip #1: Častá výmena respirátora

Respirátory a rúška udržiavajte čisté a vždy používajte nové. Pokiaľ nosíte respirátor po celý deň, majte ich po ruke niekoľko, aby ste ich mohli meniť. Čistenie pleti medzi výmenami respirátorov môže tiež pomôcť zabrániť vzniku maskné. Po vyčistení pokožky použite tonikum alebo micelárnu vodu, aby ste ju počas dňa osviežili.

Tip #2: Hĺbkové čistenie pleti

Nasadenie ochrannej masky na čerstvo vyčistenú pleť pomáha zabrániť tomu, aby sa pod ňou zachytili nečistoty a kožný maz. Po odstránení respirátora na konci dňa odstráňte nahromadené zvyšky potu, make-upu a kožného mazu pomocou gélu na hĺbkové čistenie pleti.

NAKUPOVAŤ

Tip #3: Hľadanie upokojujúcich zložiek v kozmetickej starostlivosti

V súvislosti s ďalším stresom spojeným s každodenným nosením rúška či respirátora možno nemáte čas doplniť svoju súčasnú rutinu starostlivosti o pleť alebo vyskúšať nové účinné sérum. Skúste sa však poobzerať po produktoch so šetrnými ingredienciami, o ktorých je známe, že majú upokojujúci účinok na pokožku, ako je pupočník ázijský (centella asiatica) a nechtík lekársky.

Tip #4: Posilnenie pokožky na odolnosť proti stresu

Silnejšia pleť lepšie odoláva nežiaducim účinkom ochranných masiek, rúšok a ďalších dráždivých vplyvov. Pridaním posilňujúceho pleťového séra do svojej rutiny pomôžete svojej pokožke sa lepšie chrániť pod respirátorom.

NAKUPOVAŤ

Tip #5: Nevynechávajte hydratačný krém!

Hoci ide o vhodný čas na zjednodušenie rutiny starostlivosti o pleť, hydratácia pokožky by mala byť jej nevyhnutnou súčasťou. Okrem toho, že hydratačný krém pomáha zachovať kožnú bariéru, môže dokonca pôsobiť aj ako fyzická bariéra medzi pleťou a respirátorom, ktorá pomáha minimalizovať účinky akéhokoľvek trenia. Používajte denne hydratačný krém, aby ste pleti pod maskou zabezpečili príjemný a vyrovnaný pocit.

Tip #6: Prechod na ľahkú hydratáciu

Pokiaľ sa vám zdá, že je váš súčasný hydratačný krém pre pleť trocha ťažší, vyskúšajte ľahký krém alebo hydratačný gél bez oleja, ktorý udrží pokožku sviežu a hydratovanú.

NAKUPOVAŤ

Tip #7: Snažte sa nedotýkať tváre

Časté dotýkanie sa tváre neumytými rukami nie je nikdy dobrý nápad a spolu s ďalším stresom spojeným s nosením respirátora je ešte dôležitejšie sa tomu vyhnúť. Respirátor si nasadzujte s minimálnym kontaktom s tvárou a pri jeho upravovaní buďte opatrní. Dbajte na to, aby zostal na svojom mieste, pohodlne vám sedel a zakrýval nos a ústa. V prípade, že sa vám zdá respirátor už uvoľnený, je načase ho vymeniť za nový, ktorý správne sedí.

Tip #8: Doprajte pokožke detoxikáciu

Proti prebytočnému kožnému mazu, upchatým pórom a tiež na prevenciu vzniku maskné používajte niekoľkokrát do týždňa čistiacu ílovú masku . Môžete ju tiež použiť ako lokálne ošetrenie problematických miest alebo ju aplikovať na spodnú časť tváre, kde je pleť nosením respirátora najviac zaťažená.

NAKUPOVAŤ

Tip #10: Ošetrenie problémových oblastí pleti a jej komfort

Použite upokojujúci balzam alebo cica-cream, ktorý pomôže obnoviť pokožku na miestach najviac poznačených nosením respirátora, ako je nos, brada alebo dokonca aj pokožka za ušami! Po odstránení masky venujte týmto oblastiam trocha viac starostlivosti alebo naneste malé množstvo balzamu pod respirátor, aby ste vytvorili bariéru proti treniu.

NAKUPOVAŤ
Orientačna sprava
Pre čo najlepší zážitok, prosím, otočte zariadenie.