Main content

OBJAVTE BLAHODARNÉ ÚČINKY NECHTÍKA LEKÁRSKEHO NA PLEŤ

Nechtík lekársky patrí k ikonickým ingredienciám značky Kiehl’s už od 60. rokov minulého storočia. Ako súčasť našej lekárenskej tradície sme v tom čase vyvinuli naše tonikum Calendula Herbal-Extract Toner s ručne zberanými okvetnými lístkami nechtíka. Táto pleťová voda bez alkoholu sa čoskoro stala ikonou a miláčikom zákazníkov z celého sveta, pričom každých 20 sekúnd sa z nej predá jeden kus. Zistite viac o priaznivých účinkoch a histórii nechtíka v našich receptúrach.

Čo je nechtík?

Calendula officinalis, alebo nechtík lekársky, pochádza z oblasti Stredozemného mora. Je to liečivá rastlinka bežne používaná v bylinných a kozmetických produktoch. Názov tejto trvalky, ktorá kvitne prvý deň v mesiaci, je odvodený z latinského slova „kalendae“, čo znamená „malý kalendár“ alebo „prvý deň každého mesiaca“. I Kvety nechtíka sú oranžové alebo zlatisté s prenikavou sviežou vôňou. Nechtík je osvedčenou bylinkou už celé stáročia, hojne využívanou v ajurvédskej a tradičnej čínskej medicíne.

Je nechtík prospešný pre vašu pleť?

Náš výťažok a okvetné lístky z nechtíka majú vedecky preukázaný blahodarný účinok na pokožku, ktorej poskytujú dlhotrvajúci a nepretržitý pocit komfortu. Každý okvetný lístok nechtíka obsahuje päť zlúčenín: kyselinu oleánovú, lupeol, kvercetín, α-amyrín a β-amyrín. Po preštudovaní týchto účinných zlúčenín sa zistilo, že poskytujú antioxidačnú ochranu, upokojujú pokožku a znižujú nepríjemné pocity.

Aké sú účinky nechtíka lekárskeho?

Účinné zložky nechtíka pomáhajú upokojiť a viditeľne zlepšiť pokožku. Naše produkty s okvetnými lístkami nechtíka a jeho výťažkom znižujú pocit diskomfortu pokožky a dodávajú jej hladký, žiarivý a svieži vzhľad. V našom hydratačnom kréme Calendula Serum-Infused Water Cream pomáhajú tieto zložky zároveň predchádzať skorým prejavom starnutia, vrátane mdlého vzhľadu, jemných liniek a nerovnomerného tónu a textúry pleti.

Ako sa nechtík najčastejšie využíva?

Okrem produktov starostlivosti o pleť s obsahom nechtíka sa táto jedlá bylinka často používa v potravinách a čajoch. Okvetné lístky nechtíka sa môžu primiešavať do šalátov, lúhovať pri príprave upokojujúceho čaju alebo použiť ako náhrada šafranu. Z kvetov sa získava tiež farbivo, ktoré sa používa na farbenie látok a potravín.

Z histórie nechtíka lekárskeho

  • V stredoveku sa nechtík používal na farbenie syrov a masla.
  • Počas americkej občianskej vojny a prvej svetovej vojny sa okvetné lístky nechtíka používali na obväzovanie rán.
  • V hinduistickej kultúre sa nechtík používa na zdobenie sôch a často sa pridáva do potravín, látok a kozmetiky.
  • Nechtík sa využíval tiež v starovekej aztéckej a mayskej civilizácii a dnes je charakteristickým symbolom procesií na Deň mŕtvych v Mexiku.

Kiehl’s & Calendula

Vďaka úspechu a dlhotrvajúcej popularite nášho nechtíkového tonika sme náš produktový rad rozšírili o čistiaci penový gél, hydratačnú pleťovú masku a hydratačný krém obohatený o sérum. Každý z týchto produktov obsahuje koncentrovaný extrakt z nechtíka lekárskeho. Zostávame verní nášmu lekárenskému dedičstvu a pokračujeme vo vytváraní našej masky, tonika a hydratačného krému s ručne zberanými okvetnými lístkami nechtíka!

Naše okvetné lístky nechtíka

Od zasadenia semien nechtíka, pestovania, ručného zberu a sušenia okvetných lístkov prejde približne 9 až 10 mesiacov. Celý kvet sa zberá ručne od januára do marca, aby sa zachovala jeho jemnosť a celistvosť okvetných lístkov. Následne sa lupienky ručne triedia a sušia na slnku bez pridania umelého tepla alebo ďalšieho spracovania. Nevyužité okvetné lístky a časti kvetov sa skompostujú.

Nechtík v našich produktoch

Nechtíkové pleťové tonikum a nechtíková maska obsahujú celé lupienky kvetov, ktoré prispievajú k zlatistému odtieňu týchto produktov. Ako sa okvetné lístky pomaly primiešavajú do masky, farba sa stáva intenzívnejšou, zatiaľ čo farba nechtíkového tonika sa časom prehlbuje. Pri vytváraní nášho nechtíkového krému hľadali chemici Kiehl’s zloženie, ktoré by umožnilo zachovať maximálnu účinnosť nechtíka. Pri jeho výrobe sa celé okvetné lístky nechtíka namáčajú pri vysokej teplote, aby sa maximalizovalo uvoľňovanie upokojujúcich zložiek. Akonáhle sa zlúčeniny uvoľnia, lupienky sa celé primiešajú do kompozície a rozdrvia na stovky mikronizovaných okvetných lístkov, ktoré sú viditeľné iba pod mikroskopom.

Calendula Toner a Smithsonian

Naše ikonické tonikum Calendula Herbal-Extract Toner bolo dokonca zaradené do kolekcie kozmetiky a produktov osobnej starostlivosti Smithsonovho inštitútu. II JAko súčasť stálej zbierky v Národnom múzeu americkej histórie je tento klasický prípravok starostlivosti o pleť uznávaný pre svoje jedinečné dedičstvo.

Vaša rutina starostlivosti o pleť s radom Calendula

Náš jemný, ale účinný rad Calendula je perfektnou voľbou pre všetky typy pleti. Produkty sú vhodné najmä pre normálnu až mastnú pleť, avšak sú dostatočne jemné na to, aby ich mohli používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Na základe spätnej väzby od našich zákazníkov táto rutina starostlivosti o pleť pomáha dosiahnuť rovnováhu pokožky, čím zlepšuje problémové oblasti a dodáva jej zdravý vzhľad. Osviežte svoju rutinu starostlivosti o pleť a vyskúšajte blahodarné účinky nechtíka.

KROK 1

Čistenie

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Vďaka svojej sviežej vôni a krémovej penivej textúre vám tento čistiaci prípravok pomôže ráno revitalizovať pokožku a na konci dňa z nej odstrániť nečistoty. Tento účinný čistiaci gél na normálnu až mastnú pleť odstraňuje nečistoty a prebytočný maz z povrchu pokožky. Jeho krémové gélové zloženie vytvára hustú, bohatú penu a pleti dodáva pocit čistoty a sviežosti. Náš nechtíkový čistiaci gél pokožku čistí, pričom pomáha zachovať zdravú a silnú kožnú bariéru bez vysušovania. Doprajte svojej pleti osvieženie pomocou tohto upokojujúceho čistiaceho gélu.

NAKUPOVAŤ
KROK 2

Tonizácia

Calendula Herbal-Extract Toner

Ikonické, zákazníkmi obľúbené zloženie, ktoré pomáha upokojiť a hydratovať pokožku. Účinné pleťové tonikum na normálnu až mastnú pleť je obohatené o výťažky z koreňa lopúcha, alantoín a extrakt z nechtíka. 250 ml balenie obsahuje približne 93 okvetných lístkov nechtíka. V receptúre sa nenachádza alkohol ani vysušujúce syntetické zložky. Po vyčistení tváre použite naše jemné nechtíkové tonikum na upokojenie a zlepšenie problémových oblastí.

NAKUPOVAŤ
KROK 3

Hydratácia

Calendula Serum-Infused Water Cream

Náš ľahký hydratačný krém, s koncentrovanými výťažkami z nechtíka predstavuje multifunkčnú receptúru. Tento účinný hydratačný krém, vytvorený zo stoviek mikronizovaných okvetných lístkov nechtíka lekárskeho a najvyššej koncentrácie výťažku z nechtíka, viditeľne vyrovnáva tón pleti, zvyšuje jej jas, a zároveň pri pravidelnom používaní pomáha znížiť viditeľné začervenanie pokožky. Po nanesení na pleť sa zloženie krému premení na ľahkú vodnú textúru uvoľňujúcu koncentrované nechtíkové sérum priamo do pokožky. Používajte denne a získajte jemnú a hladkú pleť aj vy!

NAKUPOVAŤ
KROK 4

Maska

Calendula & Aloe Soothing Hydration Mask

Vyskúšajte chladivú hydratáciu s našou upokojujúcou pleťovou maskou. Táto ľahká gélová maska na tvár, vyvinutá pre všetky typy pleti, hydratuje pokožku a zanecháva ju jemnú a upokojenú. Okrem nechtíkového extraktu a aloe vera je maska navyše obohatená o esenciálne oleje z harmančeka a citróna. Jej zloženie, v duchu nášho dedičstva, obsahuje približne 150 okvetných lístkov nechtíka na 100 ml balenie. Upokojte a osviežte svoju pokožku po náročnom dni, dlhom lete alebo podľa potreby a zažite chladivú hydratáciu. Nanášajte na celú tvár alebo len na suché oblasti a pocíťte okamžite hydratovanú a osvieženú pleť.

NAKUPOVAŤ

Ii Shorter Oxford English Dictionary (6th ed.). United Kingdom: Oxford University Press. 2007. P. 3804 ISBN 0199206872
II “Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner.” Smithsonian Institution. Web. 06 Jun. 2018.

Mohlo by sa vám páčiť

Orientačna sprava
Pre čo najlepší zážitok, prosím, otočte zariadenie.