Main content

Túžite sa zbaviť upchatých pórov na nose, brade či iných oblastiach tváre? Tento problém sa môže týkať nielen mastnej, aknóznej, ale dokonca aj suchej pleti. Objavte príčiny vzniku upchatých pórov, ako im zabrániť a tiež ako ich účinne odstrániť potom, ako sa objavia.

Aké sú najlepšie produkty proti upchatým pórom?

Pokiaľ sú upchaté póry pre vás problémom číslo jeden, začnite s rutinou starostlivosti o pleť, ktorá vám umožní predchádzať ich vzniku a zároveň ich účinne ošetriť.

Vyčistite si pleť exofliačným čistiacim produktom

Každý deň šetrne odstráňte nečistoty a zvyšky z pleti pomocou čistiaceho prípravku na exfoliáciu a detoxifikáciu pokožky.

NAKUPOVAŤ

Viditeľne zmenšite póry vďaka ílovej maske

Niekoľkokrát do týždňa si naneste hĺbkovo čistiacu ílovú masku, ktorá pomáha zbaviť pleť toxínov a odstrániť z nej nečistoty a maz spôsobujúce upchatie pórov.

NAKUPOVAŤ

Chráňte pleť denným ochranným prípravkom s SPF

Aj počas zamračených dní môžu UV lúče spôsobiť poškodenie pokožky vedúce k rozšíreným pórom a podráždeniu. Slnečné žiarenie môže zároveň podporiť nadmernú mazotvorbu a zvýšiť tak pravdepodobnosť upchatia kožných pórov. Používajte preto nekomedogénny prostriedok s UV ochranou, ktorý pomôže ochrániť pleť bez zanesených pórov.

NAKUPOVAŤ

I Roh, Mr, et al. “Treatment of Enlarged Pores with the Quasi Long-Pulsed versus Q-Switched 1064 Nm Nd: YAG Lasers: A Split-Face, Comparative, Controlled Study.” Laser Therapy, Japan Medical Laser Laboratory, 2011.
II Lee, Sook, Jeong, Park, Li and Seo. “Facial Pores: Definition, Causes and Treatment Options.” American Society for Dermatologic Surgery, Inc. 2016; 42:277-285.
III “Understanding Acne.” National Institutes of Health, U.S. Department of Health and Human Services, 13 July 2017.
IV “How to Unclog Pores: Safe Methods, What to Avoid, and More.” Healthline, Healthline Media.
V “It’s a Guy Thing: Cosmetic Procedures Surge Among Men.” American Academy of Dermatology. 2013.

Orientačna sprava
Pre čo najlepší zážitok, prosím, otočte zariadenie.