Main content

What is
Cica-Cream?

Pokiaľ máte citlivú pleť, použitie tzv. Cica krému môže byť účinným spôsobom, ako jemne hydratovať a upokojiť pokožku, a zároveň pomôcť posilniť kožnú bariéru. Predpokladá sa, že slovo „cica“ pochádza z latinského slova „cicatrix“, čo znamená jazva. Tieto typy hydratačných krémov často obsahujú výťažok z pupočníka ázijského (z lat. centella asiatica) a už od dávnych čias sa používali na upokojenie a posilnenie pokožky.

Cica-Cream pochádza z Európy a nedávno sa stal kultom i v kórejskej kozmetike. Kým Cica-Cream sa v súčasnosti teší stále väčšej popularite, značka Kiehl’s používa výťažok z pupočníka ázijského už do polovice roku 2000, kedy bol uvedený produkt Dermatologist Solutions™. Cica-Cream od Kiehl’s sa inšpiroval našimi skúsenosťami s touto zložkou a bol špecificky vyvinutý na upokojenie citlivej pokožky a zároveň na upokojenie, regeneráciu a ochranu narušenej kožnej bariéry.

Jaké jsou výhody používání krému Cica-Cream pro citlivou pleť?

Citlivá pleť, ktorá sa často vyznačuje suchosťou a začervenaním, nemusí vždy vykazovať viditeľné prejavy citlivosti, no i tak môže mať obmedzenú toleranciu na produkty každodennej potreby. Citlivé typy pleti majú často narušenú kožnú bariéru, čo môže viesť k vysušovaniu a vyššej náchylnosti reagovať na vonkajšie podmienky, ako je slnko, nízke teploty a znečistenie. Použitím Cica krému môžete pomôcť upokojiť pokožku, a súčasne obnoviť a posilniť kožnú bariéru.

Čo je Centella Asiatica?

Pupočník ázijský (centella asiatica) je trvalka bežne sa vyskytujúca v tropických a subtropických oblastiach Ázie a južnej Afriky. Darí sa jej v bažinatých a tienistých oblastiach a nedá sa pestovať, takže sa vždy zbiera vo voľnej prírode. V Číne je známa aj ako „Gota Kolu“ a nazývajú ju tiež ako jeden zo „zázračných elixírov života“. Pupočník ázijských je známy svojimi liečivými vlastnosťami – legenda dokonca hovorí, že boli pozorované tigre v Ázii, ktoré si treli rany touto bylinkou, a preto si vyslúžila pomenovanie „tigria bylina“ či „tigria tráva“.

Kiehl’s Centella Sensitive Cica-Cream

Na základe našich skúsenosti s pupočníkom ázijským obsahuje náš Cica-Cream účinnú látku Madecassoside, ako jednu z hlavných zložiek získavaných z pupočníka ázijského, spolu s D-pantenolom. Náš Cica-Cream poskytuje 48-hodinovú intenzívnu hydratáciu a okamžite upokojí a vyživí pokožku. Pomáha posilňovať a chrániť kožnú bariéru, a zároveň urýchliť jej obnovu. Po 3 dňoch používania viditeľne redukuje začervenanie a suché jemné linky. Aj napriek bohatej textúre sa náš nekomedogénny Cica-Cream ľahko vstrebáva do pleti bez nadmerného trenia. Neobsahuje parfumy ani alkohol a je vhodný aj na očné okolie.

Čím je Kiehl's Cica-Cream jedinečný?

Naši chemici sa inšpirovali tradičným použitím Cica krémov, pričom čerpali tiež z odborných znalostí značky v oblasti citlivej pleti a vyvinuli zloženie, ktoré pomáha upokojiť pokožku, ošetrovať ju a súčasne posilňovať kožnú bariéru.

Hypoalergénne
Náš Cica-Cream je vyvinutý tak, aby bol hypoalergénny, čo znamená, že je veľmi nepravdepodobné, že by spôsobil scitlivenie pokožky. Na minimalizáciu rizika citlivosti pleti, sme starostlivo vybrali ingrediencie a vytvorili prísny testovací protokol, ktorým sme potvrdili, že je náš Cica-Cream účinný a zároveň šetrný k pokožke. Našu receptúru sme testovali po celom svete na viac ako 300 osobách, ktoré uviedli, že majú 100 % citlivú pleť, a tým sme potvrdili, že je náš Cica-Cream bez alergénov.

Klinicky testované
Toto zloženie, ktoré preukázateľne posilňuje a chráni kožnú bariéru, bolo klinicky testované na potvrdenie svojej účinnosti. Je klinicky dokázané, že náš Cica-Cream pomáha obnoviť hydratačnú bariéru citlivej pokožky.*

Kľúčové ingrediencie
Na základe našich skúseností s pupočníkom ázijským v iných produktoch starostlivosti o pleť sme náš Cica-Cream obohatili o Madecassoside, aktívnu látku z pupočníka ázijského, spolu s D-pantenolom.

  • Madecassoside
    Madecassoside, jedna z najúčinnejších zložiek z pupočníka ázijského, sa extrahuje, izoluje a čistí za vzniku koncentrovaného výťažku. Na výrobu Madecassoside je potrebné až štvornásobné množstvo listov tejto rastliny oproti výrobe klasického výťažku. V našom zložení pomáha Madecassoside zlepšiť textúru pokožky, upokojiť ju a zmierňovať nepríjemné pocity.
  • D-Panthenol
    Náš Cica-Cream obsahuje tiež D-pantenol, známy aj ako vitamín B5. V našom zložení posilňuje kožnú bariéru a umožňuje suchej pokožke zvýšiť schopnosť zadržať vodu.

Skombinujte Cica-Cream s prípravkom na čistenie citlivej pleti

Svoju rutinu starostlivosti o citlivú pleť začnite naším najjemnejším čistiacim gélom.Centella Sensitive Facial Cleanser jemne odstraňuje nečistoty i mastnotu z povrchu pokožky, a zároveň pomáha upokojiť a posilniť kožnú bariéru. Tento nekomedogénny čistiaci gél s obsahom výťažku z pupočníka ázijského zanecháva pleť čistú, pružnú a upokojenú a poskytuje jej celodennú hydratáciu. Produkt je bez parfumácie, farbív a alkoholu. Bol tiež dermatologicky testovaný u osôb so 100 % citlivou pleťou a je vhodný aj na očné okolie.

Tip na čistenie pleti

Jedinečné zloženie čistiaceho gélu poskytuje dva spôsoby použitia. Po nanesení na suchú pokožku opláchnite gél vodou, alebo ho odstráňte pomocou vatového tampónu či obrúska.

Tip expertov

„Dôležité je siahať po neabrazívnych produktoch, ktoré pomáhajú obnoviť a posilniť funkciu kožnej bariéry. Okrem toho používajte tiež prípravky vyvinuté špeciálne pre citlivú pokožku a vyhnite sa ingredienciám, o ktorých je známe, že môžu pôsobiť dráždivo alebo sa radia medzi potenciálne alergény.“

– Dr. Megan O’Brien, Kiehl’s Consulting Dermatologist

*Na základě instrumentálního testu kožní bariéry.

Orientačna sprava
Pre čo najlepší zážitok, prosím, otočte zariadenie.